Chráněná dílna

Posláním HapAteliéru je podporovat začlenění lidí s těžkým zrakovým postižením, nabídnout jim pracovní uplatnění a odbourávat tak jejich sociální izolaci.

Chráněná dílna HapAteliér zaměstnává na chráněných pracovních místech dovedné zrakově postižené lidi, pro které je možnost pracovat životním snem a nejvyšším cílem. Pracovníci, ať nevidomí nebo se zbytky zraku, vytvářejí výrobky většinou bez vizuální kontroly a jsou tedy výsledkem náročné práce, kdy se na výrobek dívají převážně rukama. Odtud také pochází naše motto "Ruce jsou naše oči i pracovní nástroj". Přesto, nebo možná právě i díky tomu, jsou výrobky zpracovány velmi kvalitně a svědčí nejen o řemeslné zručnosti pracovníků, ale také o píli, vytrvalosti a odhodlání tvořit. Tvořit jedinečné originály.

Zajímá Vás, jakýma rukama výrobek prošel?   PODÍVEJTE SE NA NÁŠ TÝM CHRÁNĚNÉ DÍLNY.

 

V období 03/2020 - 03/2021 byl v dílně realizován projekt HapAteliér - zvyšování odbornosti a zaměstnání "na zkoušku".

Projekt byl realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Rozhovor s účastnicí projektu si můžete přečíst zde: Nová posila do dílny "na zkoušku" 
Nadacni fond CR - logoSvetluska_nove_logo

 

 

 

 

 CO MÁME NA PAMĚTI:

Na pracovním klima nám záleží...

Povětšinou máme v dílně dost živo a veselo. Poškození zraku je tak výrazný handicap, který s sebou nese řadu problémů a životních lapálií. O to více si dáváme záležet na tom, aby v dílně vládlo příjemné pracovní klima. V práci se navzájem podporujeme a máme tu velmi dobrý kolektiv. Všichni pracovníci chádéčka (chráněné dílny) mají za sebou dlouholetou praxi. Ve své práci se i nadále zdokonalují a učí – nové výrobky, nové postupy, práce s novými materiály.

Pořádek na pracovišti musí být...

V dílně má vše svůj řád a místo. Každá věc, každý pracovní nástroj či pomůcka, materiál, výrobky mají své jasně dané místo, svoji poličku, škatulku. Je to nutné, aby se tu vyznali i nevidomí kolegové a vždy našli to, co hledají, a aby nedocházelo k úrazům. Pro každého tu jsou také k dispozici kompenzační pomůcky, ať už se jedná o lupy, lampy, rozlišovače barev apod., aby mohli co nejvíce pracovat samostatně.

 

Reportáž brněnské televize Btv z dílny HapAteliér. Žurnál Btv, 15.3.2018. 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.