Kdo jsme

HAPATELIÉR SE PŘEDSTAVUJE

Milí příznivci HapAteliéru,

vítáme Vás na našem e-shopu, jsme moc rádi, že jste si k nám našli cestu.

S velkým potěšením Vám představujeme náš obchůdek, kde najdete předměty vytvořené v naší sociálně terapeutické a chráněné dílně HapAteliér brněnského TyfloCentra.

 

Sociálně terapeutická dílna

Sociálně terapeutická dílna je registrovanou sociální službou pro klienty z Brna a okolí. Tato výtvarně řemeslná dílna poskytuje dlouhodobou a pravidelnou podporu klientům se zrakovým postižením při zdokonalování pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie. Do dílny docházejí klienti, kteří pomocí činností s arteterapeutickými prvky cvičí jemnou motoriku a rozvíjejí své dovednosti při výrobě různých produktů. Dílna poskytuje těmto klientům prostor, kde lze smysluplně pracovní činnosti realizovat . 

 

Chráněná dílna

Chráněná dílna zaměstnává dovedné zrakově postižené lidi, pro které je možnost pracovat životním snem a nejvyšším cílem. Pracovníci, ať nevidomí nebo se zbytky zraku, vytvářejí výrobky většinou bez vizuální kontroly a jsou tedy výsledkem náročné práce, kdy se na výrobek dívají převážně rukama. Odtud také pochází naše motto "Ruce jsou naše oči i pracovní nástroj". Přesto, nebo možná právě i díky tomu, jsou výrobky zpracovány velmi kvalitně a svědčí nejen o řemeslné zručnosti pracovníků, ale také o píli, vytrvalosti a odhodlání tvořit. Tvořit jedinečné originály.

 

Posláním HapAteliéru je podporovat začlenění lidí s těžkým zrakovým postižením, nabídnout jim pracovní uplatnění a odbourávat tak jejich sociální izolaci.

 

CO MÁME NA PAMĚTI:

 

Na pracovním klima nám záleží...

Povětšinou máme v dílně dost živo a veselo. Poškození zraku je tak výrazný handicap, který s sebou nese řadu problémů a životních lapálií. O to více si dáváme záležet na tom, aby v dílně vládlo příjemné pracovní klima. V práci se navzájem podporujeme a máme tu velmi dobrý kolektiv. Všichni pracovníci chádéčka (chráněná dílna) mají za sebou dlouholetou praxi. Ve své práci se i nadále zdokonalují a učí – nové výrobky, nové postupy, práce s novými materiály.

 

Pořádek na pracovišti musí být...

V dílně má vše svůj řád a místo. Každá věc, každý pracovní nástroj či kompenzační pomůcka, materiál, výrobky mají své jasně dané místo, svoji poličku, škatulku. Je to nutné, aby se tu vyznali i nevidomí kolegové a vždy našli to, co hledají, a aby nedocházelo k úrazům.

Pro každého tu jsou také k dispozici kompenzační pomůcky, ať už se jedná o lupy, lampy, rozlišovače barev apod., aby mohli co nejvíce pracovat samostatně.

  

Reportáž brněnské televize Btv z dílny HapAtelier. Žurnál Btv, 15.3.2018.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.